V sobotu 29.9.2018 jsme podnikli jednodenní výlet do Sezimova Ústí, kde jsme měli objednanou prohlídku vily Hany a Edvarda Benešových, ale předtím jsme se zastavili na náměstí u jedinečných slunečních hodin.

Ve středu 29.8.2018 jsme navštívili Panskou skálu u Kamenického Šenova, známou také jako kamenné varhany - místo kde se točila Pyšná princezna.

Výbor TJ SOKOL - Uhříněves připravil zcela ojedinělý výlet do nedalekého okolí, a to večerní prohlídku zámku Konopiště. Prohlídka s názvem "Žofie Chotková, milovaná žena následníka trůnu" připomíná 150 let od narození vévodkyně Žofie (*1.3.1868 Stuttgard,+28.6.1914 Sarajevo - Bosna, žena následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este) .

Návštěva Ondřejovské hvězdárny proběhla s odborným výkladem průvodce, který poskytl informace s patřičným zápalem a zaujetím. Toto pracoviště patří k nejdůležitějším vědeckým pracovištím ve svém oboru v Evropě. Během návštěvy jsme se seznámili s okolnostmi jak Josef Jan Frič založil hvězdárnu a jak ji nakonec daroval obci za podmínky, že navždy...

výbor TJ SOKOL - Uhříněves připravil pro všechny milovníky zahradní flory výlet vlakem na proslulou jarní výstavu cibulovin. Stejně jako v předchozích letech nabízel i letošní 39. ročník bohatý doprovodný program a výzdobu, která je každoročně pastvou pro oči. Neuvěřitelná byla výstava kytic v hlavním pavilonu, které byly uvity k 60. výročí...