Českosaské Švýcarsko

29.08.2018

Ve středu 29.8.2018 jsme navštívili Panskou skálu u Kamenického Šenova, známou také jako kamenné varhany - místo kde se točila Pyšná princezna. 

Dále jsme pokračovali do Hřenska.  Šli jsme po pěšině romantickou přírodou pod skalními převisy, místy po lávkách a třemi tunely proti proudu řeky Kamenice. Cesta byla rovinatá, dlouhá cca 2 km. Došli jsme k přístavišti Tiché (Edmundovy) soutěsky, kde jsme nastoupili na lodičky a dále se plavili mezi skalními útvary.  Převozník nás seznámil s živými i zkamenělými obyvateli soutěsek a pohádkovými příběhy. Po občerstvení v restauraci mezi dvěma soutěskami jsme se opět na lodích vrátili zpět. 

Naše cesta pokračovala do lázeňského městečka Bad Schandau. Tím jsme projeli - městečko je pěkné, ale nebyl čas na bližší obhlídku.  

A dále jsme jeli vstříc dalším úchvatným pohledům na skalnaté útvary Saského Švýcarska. Dorazili jsme do Bastei

Obešli jsme vyhlídky nahoře, trochu dole, prohlédli kamenný most a zbytky strážného hradu a unaveni jeli dále zpět na večeři do hotelu Belveder, který leží mezi Hřenskem a Děčínem.  Tam je též vyhlídka do překrásného kraje.

Výlet byl velmi zajímavý,  bohatý na zážitky z překrásné přírody  obohacující ducha. Velmi se vydařil a všem se moc líbil.