2018


Na Mikuláše se uskutečnil jednodenní výlet do saské Míšně a na nedaleký zámek Moritzburg. Dopoledne bylo věnováno návštěvě světoznámé míšeňské porcelánky. V přízemí budovy je velká prodejna, v patrech je výstava zachycující historii výroby míšeňského porcelánu. Nedílnou součástí celé expozice je předváděcí dílna a film zachycující historii výroby...

Vyjeli jsme na jednodenní výlet do oblasti národního parku Podyjí. Navštívíli jsme pohádkový zámek Vranov nad Dyjí, kde se točila pohádka Nesmrtelná teta s Jiřinou Bohdalovou v roli Závisti.

V sobotu 29.9.2018 jsme podnikli jednodenní výlet do Sezimova Ústí, kde jsme měli objednanou prohlídku vily Hany a Edvarda Benešových, ale předtím jsme se zastavili na náměstí u jedinečných slunečních hodin.

Ve středu 29.8.2018 jsme navštívili Panskou skálu u Kamenického Šenova, známou také jako kamenné varhany - místo kde se točila Pyšná princezna.

V prvním červencovém týdnu, 1. - 6. 7. 2018, se v Praze uskutečnil XVI. Všesokolský slet 2018. Tohoto sletu se zúčastnila členka našeho spolku Blanka Zajícová, které bylo 86 let. Zúčastnila se všech sletů co byly.

Premiéra se velice vydařila. Herci hráli s úžasným nasazením a chutí, což se odrazilo v jejich výkonech. Lze říct, že jejich hraní se vyrovnalo i mnohým profesionálům. Obecenstvo bylo nadšeno.

Výbor TJ SOKOL - Uhříněves připravil zcela ojedinělý výlet do nedalekého okolí, a to večerní prohlídku zámku Konopiště. Prohlídka s názvem "Žofie Chotková, milovaná žena následníka trůnu" připomíná 150 let od narození vévodkyně Žofie (*1.3.1868 Stuttgard,+28.6.1914 Sarajevo - Bosna, žena následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este) .

Návštěva Ondřejovské hvězdárny proběhla s odborným výkladem průvodce, který poskytl informace s patřičným zápalem a zaujetím. Toto pracoviště patří k nejdůležitějším vědeckým pracovištím ve svém oboru v Evropě. Během návštěvy jsme se seznámili s okolnostmi jak Josef Jan Frič založil hvězdárnu a jak ji nakonec daroval obci za podmínky, že navždy...

výbor TJ SOKOL - Uhříněves připravil pro všechny milovníky zahradní flory výlet vlakem na proslulou jarní výstavu cibulovin. Stejně jako v předchozích letech nabízel i letošní 39. ročník bohatý doprovodný program a výzdobu, která je každoročně pastvou pro oči. Neuvěřitelná byla výstava kytic v hlavním pavilonu, které byly uvity k 60. výročí...

Poptávka

Tělocvičná jednota SOKOL Uhříněves
(Praha 22, K Sokolovně 201)

poptává

úklidové služby na jednorázový/generální úklid sokolovny (parkety strojem, vyčištění prachu z obtížně dostupných míst (obložení stěn, trámy ve výšce). Výměra cvičební plochy cca 180 m2, ve stejném rozsahu je přilehlé zázemí (šatny, sprchy, WC).

termín realizace: srpen 2018

Ozvěte se nám, prosím, na emailu: sokoluhrin@centrum.cz nebo kontaktujte přímo starostu jednoty Tomáše Bělinu na telefonu 723 276 355 nejpozději do 8.8.2018. Děkujeme.