Výlet na jarní výstavu cibulovin - Flora Olomouc

27.04.2018

výbor TJ SOKOL - Uhříněves připravil pro všechny milovníky zahradní flory výlet vlakem na proslulou jarní výstavu cibulovin. Stejně jako v předchozích letech nabízel i letošní 39. ročník bohatý doprovodný program a výzdobu, která je každoročně pastvou pro oči.  Neuvěřitelná byla výstava kytic v hlavním pavilonu, které byly uvity k 60. výročí Flory Olomouc (kytice byly už poněkud povadlé, co vlastně měly znamenat ?

Výstavu doplňovaly vyhledávané jarní zahradnické trhy s pestrou nabídkou cibulovin, květin, semen, rostlinného materiálu, zahradnických pomůcek a hobby potřeb.

Za prohlídku stála samozřejmě i návštěva metropole Hané - Olomouce. Nevynechali jsme  nedaleké historické centrum s Horním náměstím, kde je umístěna radnice s netradičním orlojem z 15. století (jeho současná podoba pochází od Karla Svolinského a je ztvárněna v duchu socialistického realismu, a právě se opravuje) a především památku UNECSO - barokní sloup Nejsvětější Trojice, postavený v roce 1740 a katedrálu sv. Václava.  Někteří z nás neodolali a okusili výborné zákusky v netradiční Tvarůžkové cukrárně (a celé kupé vlaku si pak užívalo známého odéru z dárků, které jsme přiváželi blízkým).

Cestu jsme absolvovali v pohodlí vlaku Regio jet Praha hl.n.- Olomouc a zpět v kategorii RELAX (v ceně jízdného byla místenka, balená voda Rajec, káva, tisk chyběl - asi měli výpadek nebo třeba noviny vůbec nevyšly).

Výlet se vydařil, bylo veselo, a i když nás bolely nohy, vrátili jsme se bohatší o zážitky i informace, někdo i o semena a rostliny.

Vedoucí byla Hana Nováková, jednatelka