Lodní výlet do Mělníka

20.08.2023

Celodenní výlet kolesovým parníkem do Mělníka se velmi vydařil. Bylo sice horko, ale zvládli jsme to v pohodě. Plavba krásnou přírodou přinesla den plný pohody, relaxace a překrásných zážitků. Po cestě jsme viděli novou výstavbu v Pražských čtvrtích kolem Vltavy, které nejvíc zasáhla stoletá voda v r. 2002, dále krásnou  přírodu kolem Vltavy. Propluli jsme několika plavebními komorami, měli jsme úžasné výhledy na zámky - Troja, Roztoky, Nelahozeves, Veltrusy, Hořín a samozřejmě také Mělník. A nelze zapomenout na výhled na horu Říp, který jsme viděli jak z lodi, tak i z autobusu na zpáteční cestě. Po celou plavbu nás o tom, co právě vidíme, informoval lodní průvodce, který nás velmi zaujal svými odbornými znalostmi a neúnavným výkladem. Plavba  trvala 6 hodin, ale stálo to zato.

A dorazili jsme do Mělniíka.  Zde jsme navštívili kostel sv. Petra a Pavla a s pracovníky Regionálního muzea jsme si prohlédli město, výstavu kočárků a také jsme absolvovali degustaci vín. (Bylo výborné).

A následovala prohlídka zámku,  kávička v zámecké kavárně a vše završeno bylo výhledem na soutok Vltavy a Labe. Nutno dodat, že všichni průvodci nám dali zajímavý a vtipný výklad.