Salzburg

06.06.2017

Salzburg - cesta do Mozartova města

výbor TJ SOKOL - Uhříněves připravil, ve spolupráci s cestovní kanceláří Kiwi, jednodenní zájezd do Salzburgu. Salzburg (česky Solnohrad) je kulturní metropole světového formátu, rodiště W.A.Mozarta, malebné město na řece Salzach. Historické městské jádro je od roku 1996 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Dominantou města je pevnost Hohensalzburg, jeden z největších hradů ve střední Evropě.

Termín: úterý 6. června 2017

Doprava: autobusem Mercedes - je pohodlně vybaven (WC, video, dvoje dveře, klimatizace) a na jeho palubě jsou k dostání teplé i studené nápoje, instantní polévky.
Cena zájezdu:
člen TJ SOKOL Uhříněves 550,- Kč, ostatní účastníci = nečlenové jednoty 1 150,- Kč
Cena zahrnuje dopravu, průvodce CK KIWI (Mirka Gášková) a pojištění na léčebné výdaje v zahraničí do výše 100.000,- EUR.
Sraz, odjezd:
sraz v 5:30 hod, odjezd 5:40 hod. z Uhříněvsi (parkoviště u Normy)

Cena nezahrnuje:
Lanovku na pevnost Hohensalzburg (nejstarší pozemní lanovka v Rakousku): 12 EUR/osoba, skupina od 10 osob 11 EUR/ osoba, v ceně je zahrnuta cesta lanovkou nahoru a dolů, vstup do pevnosti, audio průvodce, muzeum, slavnostní sály, arcibiskupské komnaty
Mozartův rodný dům: 11 EUR /osoba, skupina od 10 osob, senioři, studenti 9 EUR /osoba
Arcibiskupská rezidence: 12 EUR / osoba, zkrácený okruh 10 EUR /osoba
Nová rezidence - muzeum: 8,50 EUR/ osoba, skupina 7 EUR /osoba.
(předpokládá se výběr z těchto možností)

Doporučené kapesné vstupy a občerstvení: 15 - 30 EUR

Program:
Přejezd z Prahy přes hraniční přechod Dolní Dvořiště a kolem Lince do Salzburgu.
Prohlídka města: náměstí Residenzplatz s dómem sv. Ruperta (barokní, 2 věže vysoké 79 m, kopule vysoká 72 m, krypta, mohutné sochy světců na průčelí), arcibiskupská rezidence (Audienční sál s gobelíny, Císařský sál s portréty, galérie), Nová rezidence (na věži zvonkohra), kašna a Mozartův pomník, klášter sv. Petra (založený r. 690) a k němu přilehlý hřbitov obklopený arkádovým ochozem, františkánský kostel, býv. konírny a koňská napajedla (od Fischera z Erlachu), oblast muzeí, univerzita, uličky se starobylými domy, zejména Getreidegasse, kde je rodný dům W. A. Mozarta, Stará radnice, klášter Nonnberg (nejstarší dosud existující ženský klášter v Evropě, založený roku 700), vysoko nad městem pevnost Hohensalzburg (muzeum, arcibiskupské komnaty, výhled), vyhlídkový vrch Mönchsberg, na pravém břehu řeky barokní zámek Mirabell s parkem; cukrářství Fürst, od roku 1890 ručně vyrábí čokoládové Mozartovy kuličky v stříbrno - modrém obalu.

Navečer odjezd z města, návrat do 23.30h.

Přihlášky na zájezd u Michala Klicha v uhříněveském muzeu (email: michal.klich@praha22.cz,telefon 606 836 639), společně se zaplacenou cenou, a to nejpozději do 31. května 2017.