UCHO - Divadelní soubor Uhříněves

27.03.2018

Divadelní soubor má 16 členů.
Kontakt:  Veronika Špalková Kuželová - vedoucí, tel: 607140946

Amatérský divadelní soubor "UCHO" byl založen koncem roku 1997 a od svého počátku působí jako jeden z oddílů TJ SOKOL Uhříněves. První divadelní představení se uskutečnilo 3. června 1998. Byly jím Drdovy Dalskabáty. Do roku 2020 členové souboru nastudovali dvacet osm divadelních her a pohádek.

Soubor se snaží navázat na dlouholetou tradici ochotnických divadelních spolků, které v Uhříněvsi působily už od 19. století a pokračovaly napříč světovými válkami až do 70. let, kdy byly aktivity potlačeny. Dnes má soubor okolo šestnácti členů různých věkových kategorií. Zkoušky probíhají v alternativních prostorách Klubu seniorů a v místní sokolovně.

Členové souboru se aktivně podílí také na pořádání dětského pohádkového lesa (POPOLES), v roce 2018 se konal již 40. ročník tohoto pochodu. Každoročně pořádá "UCHO" dětský maškarní bál, a po několik let pořádal i karneval pro dospělé. Od roku 2015 připravují členové souboru venkovní akci Živý betlém. Po tři roky organizují Stezku zbloudilých duší a podílejí se významnou měrou i při městských událostech jako byl Pochod za Karlem IV., oslavy 100 let vzniku ČSR, aj.

DS UCHO nastudoval novou hru z

divadelního prostředí.

Hra nechává diváka nahlédnout do šatny

oblastních hereček rozdílných generací,

které se rozhodly předávat divákům radost,

ale v osobním životě řeší problémy jako všichni ostatní.

Můžete tedy při sledování hry Dámská šatna zjistit,

jak to vypadá v divadelní šatně před představením.

AUTOR:

ARNOŠT GOLDFLAM

HRAJÍ:

TRUDA: DANA PÍCHOVÁ / LENKA SYNEČKOVÁ

MARIE: ADÉLA ŽOFKOVÁ

LÍZA: JARKA KUNEŠOVÁ

KLÁRA: JOHANA RULCOVÁ

REŽIE:

PETR KOŘÍNEK

SCÉNA:

PETR KOŘÍNEK

Představení : 18.3. v U22 od 10:00 a 2.4. opět v U22 v Uhříněvsi a 4.4. v Louňovicích v restauraci U Huberta.

Informace o nás jsou na
www.dsucho.cz (ale mě to hlásí že jsou stránky nedostupné)

No a nebo na FB www.facebook.com/souborucho