UCHO - Divadelní soubor Uhříněves

25.02.2023

Divadelní soubor má 10 členů.
Kontakt:  Veronika Špalková Kuželová - vedoucí, tel: 607140946

Amatérský divadelní soubor "UCHO" byl založen koncem roku 1997 a od svého počátku působí jako jeden z oddílů TJ SOKOL Uhříněves. První divadelní představení se uskutečnilo 3. června 1998. Byly jím Drdovy Dalskabáty. Do roku 2020 členové souboru nastudovali dvacet osm divadelních her a pohádek.

Soubor se snaží navázat na dlouholetou tradici ochotnických divadelních spolků, které v Uhříněvsi působily už od 19. století a pokračovaly napříč světovými válkami až do 70. let, kdy byly aktivity potlačeny. Dnes má soubor okolo šestnácti členů různých věkových kategorií. Zkoušky probíhají v alternativních prostorách Klubu seniorů a v místní sokolovně.

Členové souboru se aktivně podílí také na pořádání dětského pohádkového lesa (POPOLES), v roce 2018 se konal již 40. ročník tohoto pochodu. Každoročně pořádá "UCHO" dětský maškarní bál, a po několik let pořádal i karneval pro dospělé. Od roku 2015 připravují členové souboru venkovní akci Živý betlém. Po tři roky organizují Stezku zbloudilých duší a podílejí se významnou měrou i při městských událostech jako byl Pochod za Karlem IV., oslavy 100 let vzniku ČSR, aj.

DS UCHO nastudoval novou hru z divadelního prostředí. Hra nechává diváka nahlédnout do šatny oblastních hereček rozdílných generací, které se rozhodly předávat divákům radost, ale v osobním životě řeší problémy jako všichni ostatní. Můžete tedy při sledování hry Dámská šatna zjistit, jak to vypadá v divadelní šatně před představením.

AUTOR:   ARNOŠT GOLDFLAM

HRAJÍ:     TRUDA: DANA PÍCHOVÁ / LENKA SYNEČKOVÁ
                MARIE: ADÉLA ŽOFKOVÁ
                LÍZA: JARKA KUNEŠOVÁ