Západní Čechy - Mariánské lázně a Bečov nad Teplou

06.06.2023

Výbor TJ SOKOL – Uhříněves, z.s. připravil pro členy jednoty jednodenní výlet do nejmladšího z měst západočeského lázeňského trojúhelníku, který je od roku 2021 na seznamu UNESCO, do Mariánských Lázní. Poté navštívíme jedno z nejkrásnějších míst na Chebsku – rybník a lovecký zámeček Kladská v centru chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Výlet zakončíme prohlídkou výjimečné zlatnické památky nevyčíslitelné hodnoty, považované po českých korunovačních klenotech za druhou nejcennější movitou památku v České republice, Relikviář svatého Maura, který je součástí stálé expozice zámku Bečov nad Teplou.

PROGRAM: Dopoledne: prohlídka Mariánských Lázní procházka po lázeňském centru, ochutnávka léčivých pramenů, zpívající fontána. Oběd. Odpoledne: Kladská – procházka cca 2 km po naučné stezce kolem rybníčka. Bečov nad Teplou – zámecky okruh, relikviář svatého Maura. 

Termín: úterý 6. června 2023

Doprava: autobus cestovní agentury ARCES

Cena: člen TJ SOKOL Uhříněves 490,- Kč, ostatní účastníci = nečlenové jednoty 1.300,- Kč.

Cena zahrnuje: dopravu, průvodcovské služby, popis navštívených míst, vstupné na zámek Bečov

Sraz: v 6:30 na rohu ulic Přátelství a Morávkova (naproti Normě), odjezd 6:45 hod. Návrat do Uhříněvsi cca 19:45 hod.

Přihlášky na zájezd u Michala Klicha v uhříněveském muzeu (email: michal.klich@praha22.cz,telefon 606 836 639), nejpozději do 10. května 2023. Potřebujeme co nejdříve finalizovat skupinovou objednávku vstupného na Relikviář.

Za výbor TJ SOKOL Uhříněves
Hana Nováková, starostka